Dudak Estetiği

Dudaklar yüz ifademizin ve görünümümüzün en önemli tamamlayıcılarındandır. Dolgun, kırışıksız ve genç görünümlü dudaklar, tarih boyunca güzelliğin ve çekiciliğin simgesi olmuştur. Bazı kişilerde yapısal olarak bir incelik mevcutken, bazen de yaşın ilerlemesi, menapoza girme gibi nedenlerle dudaklarda incelme söz konusu olabilmektedir. Bu problem basit cerrahi müdalalelerle veya ameliyatsız yöntemlerle düzeltilebilmektedir. Kişinin geçici ve tekrarlanan mı, yoksa kalıcı sonuçlar mı tercih ettiğine göre seçilebilecek alternetif yöntemler mevcuttur.

Dudak kıvrımlarının şeklinin estetik olarak beğenildiği, fakat hacminin yetersiz bulunduğu durumlarda, günümüzde en sık kullanılan ve dolayısıyla en bilineni geçici dolgu maddelerinin enjeksiyonudur. Fakat sık sık tekrarlanması gerekliliği, oluşan simetri problemleri en önemli dezavantajlardır. Kalıcı enjeksiyonlar ise alerjik reaksiyonları sık olan ve geri dönüşü olmadığı için cerrahlar tarafından önerilmeyen dolgulardır. Uzun vadeli sonuçlar için basit cerrahi girişimler önermek daha doğru olur.

Whatsapp
Ekonomik ve Kapsamlı Web Sitenizi Hemen Kolayca Kurun | Most35 Ekonomik ve Kapsamlı Web Sitenizi Hemen Kolayca Kurun | Most35